Adaś, 3 lata
Wieliczka
13 marca 2014

Terapię w gabinecie Pani Beaty rozpoczęliśmy tydzień po skończeniu 3 lat przez naszego synka. Adaś wypowiadał niewyraźnie tylko kilka słów: ”mama”, ”tata”, ”baba”, a najczęściej ”je,e e e”. Bardzo się martwiliśmy. Pomimo wielu naszych starań, wielu prób nauczenia go np. odgłosów zwierząt – Adaś milczał.
Pierwsze zapoznawcze spotkanie pozostanie nam w pamięci na długo… Adaś podczas wizyty był bierny w kontakcie, opierał się podczas zabawy ze specjalistą. Jednak Pani Beata pomimo wielkiego oporu sprawiła dla nas cud. Po niespełna godzinnej wizycie Adaś wypowiedział 3 słowa: ”tu”, ”to”, ”tam”. Może to dla kogoś tak nie wiele, lecz dla nas to było niesamowite. Od tego dnia Adaś używał tych słów w codziennym życiu, w różnych sytuacjach.

Po kilku spotkaniach zasób jego słownictwa był większy. Zaczął naśladować odgłosy zwierząt, co sprawiało mu wielką trudność wcześniej. Ze spotkania na spotkanie było coraz więcej radości, nasz synek tak bardzo się cieszył, widać było u Niego pozytywne emocje, ponieważ miał świadomość ze swoich osiągnięć. Bardzo potrzebował ciągłych wzmocnień z naszej strony i potwierdzeń, że cieszymy się z jego osiągnięć. Po 3 miesiącach rozpoczęliśmy Metodę Tomatisa. Adaś cierpliwie zniósł codzienne dojazdy i ćwiczenia. Pięknie zaczął wypowiadać krótkie zdania. Wspaniale i szybko nauczył się jeździć na dwukołowym rowerku. W krótkim czasie tak wiele szczęścia i radości mogliśmy przeżyć.Chcieliśmy podkreślić, że nie zawsze było łatwo. Codzienne ćwiczenia z dzieckiem są dla rodziców wyzwaniem przy codziennych obowiązkach, natomiast satysfakcja wielka! Pani Beata jest wspaniałym specjalistą, profesjonalistą, osobą posiadająca ogromna wiedzę i praktykę, jednocześnie bardzo wymagająca i motywująca do pracy z dzieckiem.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę.
Magdalena i Tomasz

Comments are closed.