Augustyn, 7 lat
Wieliczka
17 grudnia 2010

Nasz syn startował dwukrotnie z terapią w specjalistycznym gabinecie terapeutycznym (Logo Terapia i Technika). Niestety za pierwszym razem ponieśliśmy porażkę ze względów organizacyjnych – dojazdy!!! Za drugim razem mocno zmobilizowaliśmy się organizacyjnie ponieważ pojawiły się dość duże problemy z mową, syn mówił niewyraźnie mało kto go rozumiał z tego powodu dochodziło do licznych konfliktów zachowań agresywnych, nadpobudliwych, które bardzo utrudniały funkcjonowanie w klasie i w rodzinie. Również ważnym problemem było znaczne opóźnienie motoryki małej tzn. syn miał problemy z rysowaniem.

W wieku 7 lat jego rysunki były na poziomie bazgrania, gdy kolorował również bazgrał, a nie wypełniał konturów, posługiwał się tylko jedna kredką. Wszystko to spowodowało, że musieliśmy coś z tym zrobić. I tak znaleźliśmy się na terapii logopedycznej, ale też ogólnorozwojowej, której istotnym i zwrotnym elementem była terapia Tomatisa, która w znacznym stopniu przyspieszyła rozwój mowy naszego syna.
Pomogła też w rozwoju sprawności motorycznej tak, że syn po terapii potrafił wykolorować obrazek wieloma kolorami utrzymując się w konturach, przy tym nie męczył się tym zajęciem, wręcz przeciwnie traktował jako dobrą zabawę. Potrafił też narysować różne przedmioty na tyle wyraźnie. że można było rozpoznać co to jest. Zauważyliśmy też, że wydłużyła się u niego koncentracja.
Polecamy terapię pod kierunkiem terapeuty w specjalistyczny gabinecie Logo Terapia i Technika.

Wdzięczni i zadowoleni rodzice Justyniana

Wieliczka, 17.12.2010 r.

Comments are closed.