Michał, 17 lat
Kokotów
11 kwietnia 2014

Przed terapią metodą Tomatisa mówiłem szybko i momentami niezrozumiale. Zdarzało się, że rozmówca prosił, abym jeszcze raz powtórzył swoją wypowiedź. Takie sytuacje były dla mnie trochę denerwujące. Czułem się źle i niezręcznie kiedy ktoś mnie nie zrozumiał i musiałem powtarzać zdanie jeszcze raz.
Metoda Tomatisa dodała mi większej pewności siebie. Rozmowy prowadzę spokojnie, kontrolując swoje słowa. Kiedy ktoś coś do mnie mówi skupiam swoją uwagę na jego wypowiedzi. Ponadto mogę powiedzieć, że ta metoda pomogła mi również w życiu szkolnym. Podczas odpowiedzi ustnej (np. z języka polskiego) odpowiadam swobodnie i poprawnie – co zauważył sam Nauczyciel.

Michał

Syn rozpoczął terapię Tomatisa we wrześniu 2013 r. Zdecydowaliśmy się na tą metodę aby pomóc synowi. Miał trudności z koncentracją uwagi, momentami z nadmierną ruchliwością, a przede wszystkim z płynnym wypowiadaniem się. Ta ostatnia ”dolegliwość” utrudniała mu życie w szkole na zajęciach czy też we wszelkich kontaktach społecznych. Po upływie pewnego okresu czasu mogę powiedzieć, że terapia pozytywnie wpłynęła na syna. Poprawiła się jego koncentracja i zdolność komunikacyjna. Syn jest bardziej towarzyski, chętniej zabiera głos w większym gronie, stał się pewny siebie, bardziej kreatywny. Zajęcia indywidualne z panią Beatą przyczyniają się do tego, że coraz lepiej wykorzystuje swój potencjał.

Mama Michała

Kokotów, 11.04.2014 r.

Comments are closed.